EREZYON FİLTRELERİ

Özellikle makine imalati ve kalipçilik sektöründe kullanilan ve elektrik arkiyla metal üzerinden talas kaldirma yöntemiyle çalisan Elektro Erezyon tezgahlarinda kullanilan, mikronik özellikleri çok düsük filtrelerdir.

Sogutma sivisi içerisinde asili haldeki bulunan 0,1mµ ila 10mµ arasindaki metal talaslarini bünyesinde toplayarak islenen yüzeyin ölçü hassasiyetini ve yüzey kaliyesini sagladigi gibi, sistemin içerisinde bulunan pompa, valf vb. gibi parçalarin korozyona ugramasina engel olurlar.

Elektro erezyon tezgahlarinda kullanilan filtrelerin en önemli özelliklerinden birisi ise, sogutma sivisinin yanici ve parlayici özellige sahip olmasindan ötürü, zamanla içerisinde barindirdigi ve iletkenlik özelligine sahip metal artik talaslarin, elektrik arki prensibiyle çalisan bu makina için tehlikeli bir duruma gelmesini önlemektir. Bu yüzden dogru filtre seçimi ve periyodik degisimleri için özen gösterilmesi, makina için gerekli oldugu kadar isletmelerin yangin tehlikesine maruz kalmamalari kadar elektrik sarfiyat harcamalarini kismalari açisindan da büyük önem tasir.

Temelde Gaz Dalma Erezyon Filtreleri ve Tel Erezyon Filtreleri olarak baslica iki ana sinifa ayrildiklari gibi, üretimini gerçeklestirdigimiz ve satisini yaptigimiz Elektro Erezyon Filtreleri, ait olduklari tezgahin marka, model ve cinsine göre farklilik model ve tiptedir.